Ścieżka gimnastyczna - ćwiczenia, jakie można na niej wykonać

Inne artykuły:

Nasze produkty:

Ścieżka gimnastyczna - ćwiczenia, jakie można na niej wykonać

Ścieżka gimnastyczna – ćwiczenia, jakie można na niej wykonać

Czasami nauczyciela wychowania fizycznego lub trenera akrobatyki czy jakiejś sztuki walki dopada brak weny i pomysłów, co zaproponować swoim podpopiecznym. W poniższym artykule zebraliśmy oryginalne i standardowe koncepcje: ścieżka gimnastyczna – ćwiczenia, jakie można na niej wykonać. 

Ścieżka gimnastyczna – ćwiczenia na zajęcia wychowania fizycznego

Na materacu dobrze jest wykonywać niektóre elementy, wchodzące w skład typowej rozgrzewki. Są to między innymi pompki i deska (można odliczyć do 10 lub 30 w przypadku starszych dzieci). Inne ćwiczenia to brzuszki (także skośne) i nożyce (pionowe oraz poziome). Z kolei ścieżka gimnastyczna to doskonała przestrzeń, by się na niej wybijać i wykonywać różne elementy, wchodzące w skład szeroko pojętej gimnastyki i akrobatyki. Są to ćwiczenia, jak szpagat, mostek i gwiazda. 

Ścieżka gimnastyczna – ćwiczenia akrobatyczne

Ścieżka gimnastyczna i ćwiczenia akrobatyczne? To także zgrany duet. Dobrym wstępem do akrobatyki będzie nauka stania na przedramionach i rękach, a także przewroty: w przód i tył i stanie na głowie. Nasze airtracki o różnej wielkości i kształcie doskonale nadają się także w tym celu. Dla osób bardziej zaawansowanych w akrobatyce, poza ścieżką gimnastyczną, polecamy także airspot, czyli trampolinę do salt

Ścieżka gimnastyczna – ćwiczenia na równowagę

O tym, po co i jak ćwiczyć równowagę, pisaliśmy już na naszym blogu – zachęcamy do lektury. Airtrack, czyli dmuchana ścieżka gimnastyczna, doskonale nadaje się także do tego celu. Na początkowym etapie takich treningów mogą zdarzyć się upadki, dlatego dobrze jest wykonywać te ćwiczenia na sprężystej, miękkiej i bezpiecznej powierzchni. Najprostsze ćwiczenie na równowagę to stanie na jednej nodze z zamkniętymi oczami i odczekanie w tej pozycji kilkanaście do kilkudziesięciu sekund. Bardziej zaawansowane figury najlepiej trenować na dmuchanej równoważni gimnastycznej – również taki produkt znajduje się w naszej ofercie. 

Ścieżka gimnastyczna – ćwiczenia w ramach treningu sztuki walki lub tańca

Żadne zajęcia – bez względu na rodzaj tańca czy sztuki walki – nie powinny się rozpocząć bez solidnej rozgrzewki. Przygotuje to mięśnie do wysiłku i sprawi, że nie wystąpi kontuzja czy przeciążenie. Nowoczesne ścieżki gimnastyczne z naszej oferty są bezpiecznym wsparciem podczas treningów – także sztuk walki i różnych odmian tańca. Zostały wykonane w taki sposób, by chronić przed obciążeniem. Airtracki chronią stawy i amortyzują uderzenia.

Ścieżka gimnastyczna i ćwiczenia dla małych i dużych

W zdrowym ciele zdrowy duch! Każdy lekarz, dietetyk lub trener doradzi, by regularnie uprawiać jakiś sport i nie zapominać o codziennej aktywności. Dla osób w podeszłym wieku czy po poważnej kontuzji także istnieje wiele dyscyplin – spacery, joga, stretching to tylko kilka tego przykładów. Ćwiczyć można w domu, na sali treningowej czy siłowni, samemu lub w grupie, stacjonarnie i online. Różne są preferencje odnośnie tego, jak wyglądają wymarzone zajęcia, ale jedno jest pewne: regularna aktywność obniża ciśnienie, poprawia kondycję i wydolność organizmu, a dzięki temu ciało jest bardziej odporne na urazy i infekcje. Jakie są zalecenia odnośnie intensywności i częstotliwości? U osób dorosłych absolutne tygodniowe minimum to 150-300 minut treningu o umiarkowanej intensywności lub 75-100 minut o dużej intensywności, nie można zapominać przy tym o ćwiczeniach wzmacniających mięśnie przynajmniej 2 razy w tygodniu lub częściej.