Materac gimnastyczny składany czy dmuchany – co wybrać?

Na rynku sportowych akcesoriów i sprzętu do ćwiczeń pod okiem profesjonalistów lub w domowym zaciszu pojawiają się kolejne interesujące produkty. NIegdyś do kupienia były tylko zwykłe materace, a obecnie są to też składane lub dmuchane (wszystkie produkty w naszym asortymencie to różnego rodzaju materace i maty napełniane powietrzem). Który z nich jest najbardziej funkcjonalny i … Continue reading Materac gimnastyczny składany czy dmuchany – co wybrać?

Jakie są ważne rzeczy do gimnastyki?

Gimnastyka to popularny sport. Są to ćwiczenia ruchowe, które zapewniają prawidłową postawę i proporcjonalną sylwetkę, jednocześnie wyglądając bardzo zjawiskowo. Jednak trudno uprawiać ją ćwicząc bez dodatkowego sprzętu. W najnowszym artykule przedstawiamy ważne i niezbędne rzeczy do gimnastyki, w które warto się zaopatrzyć.  Lista niezbędnych rzeczy do gimnastyki  Jedną z najważniejszych rzeczy do gimnastyki jest odpowiedni … Continue reading Jakie są ważne rzeczy do gimnastyki?

Ćwiczenia ogólnokondycyjne i ogólnousprawniające – komu są polecane?

Gimnastyka i ćwiczenia ogólnokondycyjne to sporty, które zyskują na popularności. Przy wykonywaniu każdego rodzaju ćwiczeń ogólnousprawniających należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i poprawnym ich wykonywaniu.  W gimnastyce i akrobatyce ryzyko kontuzji jest naprawdę spore, dlatego z pewnością dobrym pomysłem będzie wykorzystanie mat gimnastycznych airtrack. Czy airtrack przyda się do wykonywania ćwiczeń ogólnousprawniających? Airtrack to specjalistyczna … Continue reading Ćwiczenia ogólnokondycyjne i ogólnousprawniające – komu są polecane?

Figury akrobatyczne – czy znasz je wszystkie?

Akrobatyka jest jednym z najbardziej widowiskowych i efektownych sportów. Łączy ze sobą elementy taneczne, sportowe a dodatkowo wymaga sporo gracji i koordynacji ruchowej. W tym artykule dowiesz się o niej nieco więcej, a także poznasz figury akrobatyczne i sposoby na bezpieczny start z tym sportem. Figury akrobatyczne i ich rodzaje Wszelkie figury akrobatyczne są połączone … Continue reading Figury akrobatyczne – czy znasz je wszystkie?

Jak bezpiecznie ćwiczyć w domu?

W zdrowym ciele zdrowy duch – to powiedzenie ma rację bytu tylko wtedy, gdy ćwiczenia są wykonywane w kontrolowanych warunkach oraz po rozgrzewce. Wiele osób porzuciło sale treningowe i siłownie, wybierając gimnastykę w domowym zaciszu. Jak bezpiecznie ćwiczyć w domu? O czym należy pamiętać, a czego unikać? Odpowiadamy w najnowszym wpisie blogowym! Jak bezpiecznie ćwiczyć … Continue reading Jak bezpiecznie ćwiczyć w domu?

Jaki sprzęt do akrobatyki w domu kupić?

Coraz więcej osób spędza swój czas aktywnie i zaczyna trenować przeróżne dyscypliny. Niektóre owszem wymagają wyjścia na siłownię czy basen, ale inne bez trudu można ćwiczyć w domowym zaciszu. Podpowiadamy, które produkty z naszego asortymentu mogą służyć jako sprzęt do akrobatyki w domu oraz jakie ćwiczenia można na nich wykonywać.  Jaki powinien być sprzęt do … Continue reading Jaki sprzęt do akrobatyki w domu kupić?

Bezpieczne materace szkolne i do przedszkola

Produkty, jakie znajdują się w naszej ofercie, doskonale sprawdzą się w charakterze materaca szkolnego lub materaca do przedszkola. Idealnie odnajdą się także w szkółkach sportowych. Maluchy, by zajęcia były bezpieczne i urozmaicone, mogą wykonywać na nich przeróżne ćwiczenia i zabawy. Warto od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach miłość do sportu i aktywności fizycznej – to … Continue reading Bezpieczne materace szkolne i do przedszkola

WF na studiach – jak wygląda i czy jest obowiązkowy?

Czy WF na studiach jest obowiązkowy? Jak wyglądają takie lekcje? Dlaczego temat ten budzi tak wiele emocji? Na te i inne pytania odpowiadamy w najnowszym artykule, a także podpowiadamy, które produkty z naszego asortymentu odnajdą się na salach gimnastycznych uczelni wyższych. Czy na studiach jest WF? Trudno o jednoznaczną odpowiedź na pytanie, czy na studiach … Continue reading WF na studiach – jak wygląda i czy jest obowiązkowy?

Gimnastyka, która nie wymaga wielkiego wysiłku

Nie od razu Rzym zbudowano – zmianę nawyków i stylu życia najlepiej zaczynać od małych kroków. Jaka aktywność na początek będzie odpowiednia dla zastanych mięśni i ścięgien? Warto zapoznać się nieco bliżej z gimnastyką. To właśnie ta dyscyplina, czyli gimnastyka, która nie wymaga wielkiego wysiłku, będzie idealna na początek.  GImnastyka, która nie wymaga wielkiego wysiłku … Continue reading Gimnastyka, która nie wymaga wielkiego wysiłku

Jakie są rodzaje gimnastyki?

Gimnastyka to nie tylko popularna nazwa formy zajęć wychowania fizycznego w szkole, ale również popularna dyscyplina sportowa. Jej historia sięga wywodzi się ze sttarożytnej Grecji, gdzie miałą swoje początki. Opiera się na naturalnym ruchu naszego ciałą. Sport ten jest dziś bardzo popularny, uprawiany zarówno przez kobiety jak i mężczyzn w każdym wieku. W tym artykule … Continue reading Jakie są rodzaje gimnastyki?