Jaki materac do ćwiczeń gimnastycznych? Poradnik

Inne artykuły:

Nasze produkty:

Jaki materac do ćwiczeń gimnastycznych? Poradnik

Jaki materac do ćwiczeń gimnastycznych wybrać?

Wiele osób – właścicieli szkół walki lub tańca, siłowni, sal treningowych – zastanawia się, jaki materac do ćwiczeń gimnastycznych wybrać, by trenujące na nim osoby były w pełni bezpieczne? W dzisiejszym wpisie blogowym spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie, a także zastanowimy się, ile miejsca zajmują takie produkty, czy nadają się do prywatnego użytku w domowym zaciszu i kto może sobie na coś takiego pozwolić. 

Jaki materac do ćwiczeń gimnastycznych? Lista pożądanych cech

Jaki materac do ćwiczeń gimnastycznych wybrać, by był komfortowy w użytkowaniu i bezpieczny? Pożądane cechy w tym wypadku to:

  • o dobrej sprężystości – parametr ten wpływa na ogólny komfort użytkowania tego rodzaju sprzętu sportowego. Na materacu o dobrej sprężystości łatwiej się obrócić, łatwiej też z niego wstać, 
  • miękki – nowoczesne airtracki zostały wykonane z tworzyw bardziej miękkich niż klasyczne materace, dzięki temu użytkowanie jest jeszcze bardziej komfortowe, 
  • z możliwością rozbudowy – niektóre modele materaca sportowego można rozbudowywać, dodając kolejne elementy – np. ścieżkę do rozbiegu, skos gimnastyczny czy równoważnię. Materacami można też pokryć całą podłogę np. sali treningowej, by na każdym centymetrze przestrzeni można było bezpiecznie wykonywać różne ćwiczenia i akrobacje, 
  • łatwy w przenoszeniu – materac do ćwiczeń może ważyć kilkadziesiąt, a nawet kilkaset kilogramów, dlatego tak ważne jest, by wybierać model ze specjalnymi uchwytami, ułatwiającymi przewożenie i instalację sprzętu w preferowanym miejscu,
  • chroniący przed obciążeniem – dobry materac chroni przed obciążeniem stawów i amortyzuje ewentualne uderzenia, wszechobecne podczas trenowania różnych sztuk walki, akrobatyki i innych dyscyplin. 

Który materac do ćwiczeń gimnastycznych wybrać z naszej oferty?

Które produkty z naszego asortymentu pełnić mogą rolę materaca do ćwiczeń gimnastycznych? Warto sprawdzić air floor – dmuchaną podłogę gimnastyczną. Poza widocznymi na stronie produktu wariantami, istnieje też możliwość zamówienia modelu dopasowanego do swoich spersonalizowanych potrzeb.

Jaki materac do ćwiczeń gimnastycznych na niewielki metraż?

Na niewielki metraż rozwiązania dmuchane, które nieużywane można zdemontować, to zdecydowanie najlepsza opcja. Jaki materac do ćwiczeń gimnastycznych sprawdzi się na niewielkim metrażu – małej siłowni czy prywatnego mieszkania? Wspomniana powyżej dmuchana podłoga zajmuje dużo miejsca i waży – w zależności od wielkości – od 200 nawet do 300 kilogramów. Na szczęście w naszym asortymencie znajdują się też dużo mniejsze i bardziej poręczne propozycje, np. airtrack ścieżka gimnastyczna w najmniejszym rozmiarze, czyli 6 metrów. Zajmuje znacznie mniej miejsca niż air floor i waży tylko 40 kilogramów. Najmniejsze, najlżejsze i najtańsze są dmuchane belki do ćwiczeń, ważące zaledwie 15 kilogramów. 

Jaki materac do ćwiczeń gimnastycznych? Podsumowanie i wnioski

Podsumowując temat tego artykułu, czyli jaki materac do ćwiczeń gimnastycznych wybrać? Parametry, jakie należy wziąć pod uwagę podczas zakupu, to materiał, sprężystość, możliwość dobudowania o kolejne elementy, jakość wykonania i trwałość. Na niewielki metraż lub do prywatnego użytku doskonałe będą dmuchane materace, które – jeśli są nieużywane – można po prostu wypompować z powietrza, dzięki czemu zajmują dużo mniej miejsca.