Bezpieczne materace szkolne i do przedszkola

Inne artykuły:

Nasze produkty:

Bezpieczne materace szkolne i do przedszkola

Bezpieczne materace szkolne i do przedszkola

Produkty, jakie znajdują się w naszej ofercie, doskonale sprawdzą się w charakterze materaca szkolnego lub materaca do przedszkola. Idealnie odnajdą się także w szkółkach sportowych. Maluchy, by zajęcia były bezpieczne i urozmaicone, mogą wykonywać na nich przeróżne ćwiczenia i zabawy. Warto od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach miłość do sportu i aktywności fizycznej – to bardzo zdrowy nawyk!

Jaki powinien być materac szkolny?

Materac szkolny, by dobrze spełniał swoje zadanie, powinien być:

  • wykonany z materiału wysokiej jakości – wszystkie produkty z naszej oferty zostały wykonane z trwałych komponentów najwyższej jakości,
  • wytrzymały – podczas wykonywania różnych ćwiczeń i zabaw materac szkolny jest narażony na uszkodzenia. Warto zatem postawić na model o maksymalnej wytrzymałości, by posłużył wiele lat w idealnym stanie, 
  • o szerokim zastosowaniu – na dmuchanym materacu można wykonywać różne ćwiczenia gimnastyczne, akrobacje, a także trenować różne dyscypliny tańca, sztuk walki i innych sportów, 
  • z możliwością rozbudowy – produkty z naszej oferty można rozbudowywać o dodatkowe elementy i sekcje, dzięki temu dają jeszcze więcej możliwości treningowych,
  • spersonalizowany – oferujemy dmuchane ścieżki i materace w typowych rozmiarach, a na zamówienie w niestandardowych,
  • regulowany – dmuchany materac szkolny czy ścieżka może być napompowany bardziej lub mniej. Im więcej jest w nim powietrza, tym twardszy jest materac,
  • dmuchany – wszystkie produkty z naszej oferty są dmuchane. Taki wariant materaców i ścieżek gimnastycznych można łatwo napompować i wypompować, by przewieźć go w inne miejsce: np. na teren ośrodka sportowego czy salę treningową.

Jak wybrać materac do przedszkola?

Materac do przedszkola powinien spełniać dokładnie takie same wytyczne, jak materac dla starszych dzieci ze szkoły podstawowej, liceum i studiów. Kluczowe parametry to bezpieczeństwo stosowania, trwałość, możliwość regulacji i wielozadaniowość. Dmuchany materac do przedszkola można rozbudować o dodatkowe sekcje lub też nadmuchać mniej, by był bardziej miękki. 

Wszystkie air tracki z naszego asortymentu posiadają odpowiednią i starannie zaplanowaną konstrukcję oraz miękkość, zapobiegającą urazom i niwelującą ból spowodowany ewentualnym upadkiem. Maluch nie zniechęci się do sportowej aktywności, jeśli ćwiczenia będą przyjemne, urozmaicone, a upadki niemal bezbolesne.

Bezpieczne materace dla dzieci do przedszkola

Materace dla dzieci do przedszkola powinny być przede wszystkim bezpieczne. Każdy z produktów z naszej oferty gwarantuje bezpieczeństwo, a dodatkowo także cichą pracę podczas wykonywania na nich ćwiczeń. Fakt, że stawy maluchów są bezpieczne, także ma znaczenie – dla nauczycieli oraz rodziców. 

materac do przedszkola - jaki powinien być?

Materac gimnastyczny dla dzieci – propozycje z naszej oferty

Które produkty z naszego asortymentu sprawdzą się w charakterze dmuchanego materaca gimnastycznego dla dzieci? Idealnym rozwiązaniem jest ścieżka gimnastyczna do wyboru w rozmiarze od 6 do 20 metrów lub na zamówienie w innym, spersonalizowanym formacie. Drugi produkt, który sprawdzi się jako materac gimnastyczny dla dzieci, to dmuchana podłoga air floor. Proponujemy trzy rozmiary: 8m x 8m x 0.1m, 10m x 5m x 0.1m i 16m x5m x 0.1m. Istnieje także możliwość dodania rzepów na potrzeby rozbudowy podłogi lub zamówienie spersonalizowanego rozmiaru.

Co można ćwiczyć na materacu gimnastycznym do szkoły?

Materac gimnastyczny do szkoły nadaje się do uprawiania przeróżnych aktywności. Typowe ćwiczenia, które można na nim wykonać, to rozciągające, stabilizujące.

Mali i duzi uczniowie spędzają długie godziny w pozycji siedzącej, dlatego warto, by rozluźniali kręgosłup – na materacu gimnastycznym do szkoły mogą wykonywać np. koci grzbiet. Taki sprzęt przyda się także do bezpiecznego stania na rękach czy przewrotów, a także pompek, skłonów w przód i chodzenia na czworakach. 

Najmłodszym można zaproponować zabawy na materacu – np. zapasy. Polegają one na tym, by wypchnąć przeciwnika za materac w taki sposób, aby żadna część ciała nie dotykała już materaca.